fbpx

Za co płacisz wybierając LinkedIn Premium?

Za co płacisz wybierając LinkedIn Premium?

Sztuka korzystania z LinkedIn polega na tym, aby odnaleźć właściwe osoby, a następnie rozpocząć z nimi owocną współpracę. Można korzystać z bezpłatnego profilu, który każdy może założyć. Ale jak to już jest w biznesie, za darmo masz udostępnione tylko niektóre możliwości oferowane przez LinkedIn.

Dzisiaj dawka informacji o płatnej opcji, czyli o rozszerzeniu Premium, z której ja sama korzystam.

Mamy tu dwie opcje: Premium Career i Premium Business. Porównanie opcji jest w tabeli poniżej.

Opcję tę uruchomisz w ustawieniach profilu płacąc 100/200 złotych za miesiąc przy wybraniu płatności comiesięcznej. Wykupując subskrypcję na rok dostaniesz 20% zniżki.  Płatności możesz dokonać większością kart kredytowych i debetowych oraz przez PayPal (kupując tylko za pośrednictwem komputera). Subskrypcję możesz w dowolnej chwili zmienić na wyższy lub niższy pakiet lub z niej zrezygnować.

Za co płacisz?

Wiadomości InMail

Korzystając z bezpłatnego konta możesz wysyłać wiadomości tylko do osób, które już masz dodane do swoich kontaktów. Gdy chcesz rozpocząć rozmowę z kimś, kto nie jest jeszcze w twojej sieci, nie możesz tego zrobić za pomocą prywatnej wiadomości. Możesz takie wiadomości tylko otrzymywać od innych.  W zależności od tego jaką opcję płatną wybierzesz możesz mieć od 5 do 30 wiadomości InMail miesięcznie w subskrypcji. Jeśli wykorzystasz je wszystkie w ciągu miesiąca, możesz również kupić dodatkowe wiadomości InMail do wysłania.  Każdy nowy InMail kosztuje około  35 złotych.

Wiadomości InMail mogą zawierać do 200 znaków w temacie i maksymalnie 1900 znaków w tekście, łącznie z podpisem. Jeżeli nie wykorzystasz ich w danym miesiącu i przedłużysz subskrypcję Premium to niewykorzystana ilość wiadomości InMail przejdzie na kolejny okres rozliczeniowy.

Jest też bonus od LinkedIn za korzystanie z InMailów. W sytuacji gdy osoba do której wysłałeś wiadomości  InMail odpowie w ciągu 90 dni, ty dostajesz 1  kredyt InMail, dzięki czemu będziesz  mógł wysyłać więcej wiadomości InMail bez konieczności zakupu lub czekania do odnowienia w kolejnym miesiącu.

Na koniec nieco gorsza wiadomość. Twoje kredyty na wiadomości InMail przepadają po 90 dniach. Ważne jest więc aby je wykorzystywać, a nie tylko mieć. 

W sytuacji gdy decydujesz się na anulowanie opcji Premium z wiadomości InMail będziesz mógł korzystać do końca okresu rozliczeniowego. Potem wszystko staje się niedostępne.

Każdy użytkownik LinkedIn może zablokować w swoich osobistych ustawieniach otrzymywanie wiadomości InMail. Wówczas twoja wiadomość nie dotrze. 

Jeszcze trochę matematyki…

Kupując opcję Premium Career za 100 złotych masz 5 wiadomości InMail w miesiącu.

Aby dokupić 10 wiadomości InMail wydasz kolejne 360 złotych.  W sumie wydasz 460 złotych (100 +360) za 15 wiadomości InMail.

Pakiet Premium business kosztuje 200 złotych i ma 15 InMail w cenie.

Jeżeli więc zależy ci na dużej ilości kontaktów z  bezpośrednimi decydentami, dyrektorami, ekspertami, to dobrze policz, co ci się bardziej opłaca.

Odwiedziny twojego profilu.

W każdej chwili w wersji Premium możesz zobaczyć szczegółową statystykę osób odwiedzających twój profil. Oprócz informacji ilościowych wyświetlą się profile osób odwiedzających. Dzięki temu możesz obserwować kto się tobą interesuje, z jakich sektorów i z jakich stanowisk.

Więcej informacji o ofertach pracy.

Na LinkedIn publikowane są oferty pracy, które możesz sortować według kilku kategorii.

Każdą ofertę pracy możesz zapisać na swoim profilu lub bezpośrednio na nią aplikować.

W wersji płatnej dostajesz dodatkowe informacje o tobie i o kandydatach, którzy ubiegają się o wybrane przez ciebie stanowiska.

Zobaczysz ile osób aplikowało na wybrane stanowisko i jak twój profil jest dopasowany do wymagań określonych przez rekrutera. System ocenia to porównując twoją obecną role, poprzednie doświadczenia i wymagane na danym stanowisku umiejętności.


Otrzymasz informacje o tym jakim doświadczeniem dysponują inny kandydaci i jaki jest ich poziom wykształcenia.

Dodatkowo dowiesz się o geograficznej lokalizacji osób kandydujących na wybrane stanowisko.

Nie są to informacje niezbędnie ci potrzebne, ale dają wstępny obraz z kim konkurujesz.

Pamiętaj również, że LinkedIn tworzy statystyki tylko na podstawie aplikacji wysłanych przez LinkedIn. W sytuacji gdy jakaś firma publikuje ogłoszenia rekrutacyjne na innych portalach lub bezpośrednio na swojej stronie firmowej, ruch z tych miejsc nie jest uwzględniony na LinkedIn.

Rozszerzone informacje o pracodawcach.

LinkedIn pokaże ci wykres z dynamiką ruchów kadrowych w wybranych firmach, ilości pracowników, czy średni staż. Dzięki temu będzie ci  łatwiej określić czy dana firma jest dla ciebie.

Otwarty profil

Automatycznie w tych wersjach dostajesz Otwarty Profil/ Open Profile. Oznacza to, że każdy może do ciebie napisać wiadomość i każdy zobaczy pełny profil.

W każdej chwili możesz sam zadecydować o zmianie.

Dostęp do LinkedIn Learning

W obydwu wersjach Premium masz dostęp do wideo kursów na żądanie prowadzonych przez ekspertów z różnych branż. Jest z czego wybierać.

Przy tej opcji możesz sobie ustawić tygodniowy cel uczenia się, określany w minutach (15, 30, 60 lub 120). Będziesz widział na liczniku czy realizujesz swój cel minutowy. W każdej chwili możesz przerwać wybrany kurs i wrócić do niego w momencie, gdzie przestałeś go oglądać.

Szkolenia są dostępne w językach angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, japońskim, chińskim i portugalskim.

Czy warto mieć wersję Premium?

To pytanie, na które odpowiedz brzmi; „To zależy”.

I zależy głównie od tego w jakim celu używasz LinkedIn. Chcesz zmienić pracę? Szukasz nowych kontaktów? Jesteś rekruterem? Sprzedajesz usługi B2B?

Zanim zdecydujesz się na wersję płatną bardzo dobrze jest wiedzieć czego sam oczekujesz od LinkedIn.

100 złotych miesięcznie to może być bardzo dużo, gdy po prostu chcesz mieć konto.

Ale gdy szukasz pracy lub kontaktów handlowych, wydatek 100 czy 200 złotych jest inwestycją w konkretny wynik.

Opcja Premium to nie jest jedyna opcja jaką oferuje LinkedIn.

Dla firm szukających pracowników jest Pakiet LinkedIn Recruiter Lite za 300 złotych miesięcznie.

Dla osób prowadzących sprzedaż przygotowana jest oferta:  LinkedIn Slaes Navigator PRO za 400 złotych miesięcznie.

Zestawienie tych 4 opcji przedstawiam w tabeli poniżej:


Może cię także zainteresować:

Jeżeli nie chcesz przegapić najświeższych informacji, to zapisz się do Newslettera już teraz: