fbpx

50 sposobów na zabicie nudy w pracy – część 1.

50 sposobów na zabicie nudy w pracy – część 1.

Do umierania z nudów w pracy ciężko jest się przyznać. Najcześciej dopada ona osoby zatrudnione w ochronie, sprzedawców w małych sklepach, pracowników budowlanych, pracowników przy liniach produkcyjnych lub montażowych. Wynika to w ich przypadkach między innymi z monotonii pracy, braku interakcji z innymi osobami, wymuszonego taktu pracy.

Wielu przełożonych zdaje sobie sprawę z takiej sytuacji i często wpisuje to w specyfikę stanowiska.

Dzisiaj jednak chcę przedstawić ci sposoby jak radzić sobie z okresową nudą w pracy, gdy pracujesz w biurze i nie masz możliwości wyskoczenia do klienta, na audit, po jakieś firmowe zakupy. 

Czy tego chcemy czy nie, czy przyznajemy się do tego czy nie, nuda w którymś momencie nas dopada.

Wcale nie wynika to z niechęci, lenistwa czy lekceważenia miejsca pracy. W pracy, jak i w życiu, mamy okresy gdy nie nadążamy z zadaniami, jak i takie momemty, gdy wszystko jest zrobione, nie ma nowych wyzwań lub czekamy na zapadnięcie decyzji, których brak blokuje nasze działania.

Co zatem robić, zamiast odliczać minuty do wyjścia z pracy? 25 sposobów dzisiaj , a kolejne 25 w artykule w dniu 20 sierpnia 2020.

1. Znajdź książki, które zainspirują twoją karierę.

Zastanów się jaka wiedza będzie ci potrzebna, jakie są twoje słabsze strony i zacznij szukać książek, które pomoga ci wejść na wyższy poziom.

Nie lubisz czytać – możesz kupować audiobooki.

Chcesz jednocześnie uczyć się innego języka – kup wybraną książkę w tym języku.

Nie chcesz kupować książek – sa biblioteki.

2. Obejrzyj inspirujące przemówienie TED.

TED ma prawie 18 mln subskrybentów i wystąpienia są dodawane niemal codziennie.

3. Zasubskrybuj kilka inspirujących kanałów Youtube.

Youtube posiada tak ogromną bazę filmów, że znajdziesz tam omówiony każdy temat. Najlepsze są aktualizowane co tydzień, co oznacza, że ​​gdy następnym razem będziesz się nudzić w biurze, możesz udać się prosto tam.

4. Rozpisz kilka celów dla swojej kariery i życia wg SMART

Sam cel to może być za mało. Aby był łatwiejszy do osiągnięcia podziel go na mniejsze cele zgodnie z zasadą SMART. To naprawdę wspaniały sposób na osiąganie celów.

5. Zasubskrybuj podcast.

Próbowałes w ogóle podcastów? Masz Spotify, ApplePodcasts lub GooglePodcasts ? Autorzy podcastów zwykle dodają nowe odcinki raz w tygodniu. Więc gdy już znajdziesz interesujący cię temat i wybierzesz swojego nadawcę to zawsze będziesz mógł posłuchać czegoś nowego.

Pracodawca blokuje ci dostęp do takich platform? No cóż. Zabijajmy nudę inaczej.

6. Wyczyść Pulpit w komputerze

Wcale nie musisz mieć na nim 50 skrótów i 100 zrzutów ekranu. Zapewne połowy tego co masz na Pulpicie już od dłużego czasu nie używałeś i nawet nie pamiętasz co tam trafiło i dlaczego.

7. Uruchom wszystkie aktualizacje.

Tak, te, na które klikasz „przypomnij mi jutro” przez dwa lata.

8. Uporządkuj swoje pliki.

Wymyśl logiczną strukturę dla twoich folderów i zrób w nich porządek.

9. Lub rozważ przeniesienie plików do Dropboxa.

Może to być inna dowolna usługę w chmurze. Zaoszczędzi to przepustowość twojego komputera i ułatwi dostęp do twoich treści z dowolnego miejsca.

10. Usuń wszystkie pliki osobiste z komputera służbowego.

Niezależnie od tego na co pozwala pracodawca, postaraj się trzymać życie prywatne z daleka od służowego komputera. Przenieś zdjęcia, filmy, pliki na zewnętrzny dysk lub pendrive. 

11. Zaktualizuj swoje hasła.

Raz na jakiś czas powinieneś to robić, szczególnie gdy gdy inne osoby z biura korzystają z twojego sprzętu komputerowego. Używanie tych samych haseł przez kilka lat może jest wygodne, ale bardzo niebezpieczne.

12. Wyczyść laptopa

Tak porządnie. Nie tylko ekran.

13. Przejrzyj folder SPAM.

Kiedy ostatnio to zrobiłeś?

14. Zapisz się do nowego biuletynu skierowanego do branży.

Wybierz coś, co faktycznie otworzysz i co cię interesuje.

15. Zrezygnuj z 10 newsletterów.

Najwyższy czas pożegnać się z tym czego nie czytasz i co ignorujesz.

16. Wypróbuj nową metodę zwiększania wydajności poczty e-mail.

Czy naprawdę musisz stale obserwować swoją skrzynkę e-mail? Rozważ grupowanie swoich e-maili.

17. Napisz do kogoś z sieci twoich kontaktów i zaproponuj kawę.

Może to być ktoś z piętra niżej, od którego chciałbyś się czegoś nowego dowiedzieć, klient, którego dawno nie widziałeś, były przełożony, który teraz pracuje w innym dziale i z którym chętnie porozmawiasz.

18. Zaktualizuj swój podpis e-mail.

Może od czasu gdy go ustawiałeś, firma wprowadziła swoje standardy, a ty nawet o nich nie wiesz?

Może pora na aktualizację lub poprawkę wizualną?

19. Połącz się ze swoją siecią kontaktów.

Wyślij e- maile lub wiadomości do swoich starych kolegów, dostawców, instytucji, izb handlowych, firm usługowych z krótkim „cześć” i podpytaj co u nich słychać.

20. Utwórz folder „do czytania” w swojej skrzynce odbiorczej.

Skonfiguruj go tak, aby wpadały tak wszystkie newslettery. To czego od razu nie przeczytasz, będziesz mogł znaleźć w jednym miejscu i wykorzystać w okresie chwilowego nudzenia się.

21. Utwórz folder „do zrobienia kiedyś” w swojej skrzynce odbiorczej.

Wrzucaj tam wszystko co zwykle odkładasz w nieskończoność i co nie jest pilne i ważne. „Kiedyś” to właśnie ta nudna chwila.

22. Posprzątaj swoje biurko.

Wszystko co na nim leży jest ci potrzebne?

23. Uporządkuj szuflady biurka.

Wszystkie. Wyrzuć z nich wszystko i przejrzyj każdą teczkę, koszulkę, plik papierów, notes i pozbądź się tego co już od roku zalega w tych szufladach. Usuń plastikowe sztućce, nadmiar spinaczy, pinezek, karteczek postit, zapomniane wizytówki, notatki, rozsypane ciastka etc.

Teraz, kiedy już wiesz, co tam jest, zrób listę tego, czego potrzebujesz. A potem zacznij uzupełniać braki.

24. Zrób listę czego ci brakuje.

Już wiesz co masz, więc możesz sporządzić spis rzeczy których ci brakuje i które potrzebujesz mieć blisko siebie. Nowy kalendarz biurkowy? Tablica na ścianę? Bezprzewodowa myszka? Wskazówka laserowa?

25. Napisz e-maila do przełożonego, informując go, że chcesz omówić nowe obowiązki.

Omijaj formę „znudzenie”, ale zapytaj szefa, czy mógłbyś się czegoś nowego nauczyć lub zrobić coś dodatkowego. Rozejrzyj się, porozmawiaj z kolegami. Może są nowe projekty do których mógłbyś dołączyć.  Gdy czujesz, ze jest jakieś pole, gdzie mógłbyś się przydać i rozwijać swoja karierę, to napisz email do przełożonego aby zarezerwował dla ciebie miejsce w kalendarzu, aby to z nim omówić.


Jeżeli nie chcesz przegapić najświeższych informacji, to zapisz się do Newslettera już dzisiaj: